Щоб побудувати будинок з нуля, необхідно пройти кропіткий багатоетапний шлях. На виході можна отримати власне житло, яке стане затишним куточком для сім’ї. За наявності ділянки під забудову можна приступати до подальших дій. Будівництво допустимо виконати власними силами, але краще звернутися до спеціалізованого забудовника.
Насамперед необхідно проаналізувати наявну ділянку під забудову. Геодезичні та геологічні вишукування допоможуть встановити придатність ґрунту, глибину залягання ґрунтових вод, в’язкість ґрунту та інші особливості. Від цього залежить вибір фундаменту для будівлі. Коли йдеться про модульне будівництво, то невеликі об’єкти можна зводити і на нестійких ґрунтах, але тільки за схвалення фахівців.
Можна виділити такі основні етапи будівництва заміського будинку:
Процес будівництва будинку під ключ передбачає також внутрішнє оздоблення, встановлення меблів і прокладання інженерних комунікацій. На виході замовник отримує об’єкт, який повністю готовий до заселення і повноцінного використання без проведення додаткових робіт.
Розробка проєкту будинку – основоположний етап, від якого відштовхуються під час виконання подальших робіт. Фахівці здійснюють необхідні розрахунки, щоб об’єкт був безпечним і відповідав побажанням замовників.
Проєкт одноповерхового будинку (або багатоповерхового варіанту) може бути типовим або індивідуально розробленим. Типовий проект – це стандартизований варіант з усіма виконаними розрахунками. Можна відразу почати будівництво, але є негативний нюанс – таке рішення позбавлене індивідуальності. Якщо хочеться отримати архітектурне рішення, яке буде унікальним на районі та в місті, то краще вибрати індивідуальне проєктування. Хоча вартість такої послуги вища.
Розроблений проектний план, складений кошторис дають змогу розпочати безпосередні будівельні роботи. Насамперед необхідно закласти фундамент. Його тип підбирається залежно від габаритів об’єкта, в’язкості ґрунту, кількості поверхів. Для модульних будівель закладка фундаменту максимально спрощена. Для одноповерхових конструкцій з невеликої кількості блоків достатньо монолітного стрічкового фундаменту.
Стандартна черговість робіт при будівництві будинку передбачає монтаж стін, несучих перекриттів та інших конструкцій тільки після того, як фундамент остаточно схопиться і висохне. Для модульних споруд роботи із зовнішнього оздоблення спрощені – об’єкт складається з уже сформованих на заводі блоків, які можна за кілька днів з’єднати в цілісну будівлю (як конструктор).
Капітальне будівництво набагато складніше – потрібно звести будівельні риштування, а сама процедура займає кілька місяців залежно від складності проєкту. Саме тому багато хто активно переходить на модульні рішення, щоб економити час і займатися прибиранням будівельного сміття після завершення робіт.
Завершальним етапом зовнішніх оздоблювальних робіт є монтаж покрівлі, встановлення віконних конструкцій і дверей. Покрівля може бути вальмовою, шатровою або плоскою, для її виготовлення найчастіше використовується металочерепиця, профнастил або ондулін.
Щоб будинок був повністю придатним для постійного проживання, його потрібно утеплити і виконати внутрішнє оздоблення. У модульних рішеннях використовуються сендвіч-панелі – між двома металевими конструкціями вже розташовується шар мінеральної або базальтової вати. Це дає змогу уникнути втрат тепла в зимовий період і забезпечити бажану прохолоду влітку.
Внутрішні оздоблювальні роботи – захід, який дасть змогу зробити дизайн приміщень приємним і функціональним. Для їх виконання найчастіше використовується дерев’яна вагонка, фальш-брус, ламінований ДСП. Підлоги обробляються ламінатом або паркетною дошкою, а у ванній і санвузлах доречно використовувати керамічну плитку.
Залишається прокласти інженерні комунікації – каналізацію, водопостачання, електричну проводку, опалення, газопостачання та інше. Підключаються необхідні освітлювальні прилади, налагоджується система вентиляції, щоб готовий будинок справді став зручним і функціональним куточком для всієї родини.
Проекти і ціни на будівництво будинку під ключ передбачають використання різноманітних оздоблювальних матеріалів. Однак якими б не були розміри, планування, поверховість або площа будівлі, будівництво виконується за чітко розробленим планом із грамотно складеним кошторисом.
Для модульного будівництва кількість етапів набагато менша, адже більша частина робіт проходить на виробництві, а на ділянці монтуються вже зібрані за проєктом блоки. Щоб грамотно побудувати будинок і отримати бажаний результат, необхідно співпрацювати тільки з перевіреними забудовниками, які мають значний досвід робіт із різними проєктами.