Чи потрібний дозвіл на реконструкцію будинку?

Завдяки реконструкції будівель можна підвищити рівень комфорту та якості життя у своїй оселі. У нашій країні дуже багато старих житлових площадей. Раніше внутрішньому пануванню приділялося недостатньо уваги. Також деякі комунікації застаріли та не відповідають нормам та вимогам сучасності. Ці та інші завдання вирішуються за допомогою перебудови та реконструкції. У нашій статті детально розберемо що це таке та чи потрібні дозволи на проведення.

Реконструкція будинку — що це?

Говорячи про перебудову приватного будинку, мається на увазі проведення будівельних робіт, які стосуються несучих конструкцій будівлі. Крім того, до цього типу робіт відносять зміну форми, розширення площі за рахунок прибудов та зведення поблизу основної будівлі водогрійних котелень та інших додаткових будівель.

Перебудова старого будинку здатна повністю змінити його зовнішній вигляд. Це відбувається завдяки наступним роботам:

 • зведення мансардного поверху;
 • зміна форми даху;
 • прибудова додаткових приміщень;
 • прорізування нових віконних або дверних отворів;
 • замуровування старих вікон та дверей.

До змін, які можуть бути непомітними з першого погляду відносять перебудову інженерних комунікацій. Наприклад, це такі види реконструкцій як проведення нових каналізаційних труб, зміна розміщення вентиляційних шахт.

Головне питання, яке цікавить кожного, хто планує перебудову: «чи потрібно отримувати дозвіл на зміну будинку?». Відповідь однозначна — потрібно. Оскільки вносяться коригування у площу та форму споруди.

Виняток, який не вимагає отримання дозволів — капітальний ремонт будинку. Оновлення даху, ремонт фундаменту, перекриттів, стін та інших аварійних частин без зміни форми та площі відбувається без будь-яких внесень до документації технічного стану.

Чи потрібно узаконювати перебудову?

Звичайно, можна перебудувати будинок без отримання дозволів. Але згодом подібні дії спричинять великі проблеми. А оформляти документацію на вже проведені роботи все одно доведеться. Тому, відповідь на запитання «чи потрібні документи для реконструкції позитивний. Плюс за порушення порядку вас зобов’яжуть сплатити штрафні санкції за самовільну забудову. Реконструкція також стосується цієї категорії.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення містобудівної діяльності», на фізичних осіб може бути накладено штраф у розмірі понад п’ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім штрафів, не оформлена за законами реконструкція дачного будинку загрожує іншими проблемами. Без документів перебудовану споруду неможливо:

 • здати в оренду;
 • обміняти, продати;
 • передати у дарунок чи спадок;
 • використовувати як заставу.

Подібні обмеження пояснюються тим, що після проведення будівництва може змінитись житлова площа, форма будинку. Можуть бути зведені нові споруди, які не вказані в документах. Чи проводять серйозне перепланування, чи роблять часткову реконструкцію, кожна деталь має вагу під час оформлення технічної документації.

Як оформити?

В Україні діяльність, пов’язана з розбудовою будинків, регулюється Законом «Про регулювання містобудівної діяльності». Згідно з документом, оформлення реконструкцій приватних будинків площею до 500 м2 і більше суттєво відрізняється. При цьому процедура документального супроводу для приватних житлових споруд, дачних або садових будиночків однакова.

Порядок оформлення перебудови споруд до 500 м2 наступний:

 • розробка топографічної зйомки чи зняття копії з генерального плану місцевості;
 • створення ескізу майбутніх змін;
 • оформлення та отримання будівельного паспорта про те, чи можна зробити реконструкцію дачі або будинку;
 • реєстрація початку будівництва;
 • створення технічного паспорта;
 • реєстрація декларації щодо готовності об’єкта до введення в експлуатацію;
 • оформлення права володіння будову.

По суті реконструкційні дії оформляються практично так само, як зведення абсолютно нового будинку. Важливо розуміти, що потрібно працювати виключно з тими, кому дозволяють робити реконструкцію будинку, тобто ліцензованим компаніям

Які документи необхідні для оформлення?

Якщо будинок перебуває у володінні кількох людей, необхідно, щоб кожен із них надав особистий дозвіл на проведення будівництва. Перебудова може проводитись лише за взаємною згодою всіх власників нерухомості.

Далі перерахуємо, які потрібні документи для реконструкції та її реєстрації. Перелік включає:

 • паспорт з ідентифікаційним кодом власника;
 • документи, що підтверджують право володіння земельною ділянкою та будинком;
 • технічний паспорт на будівлю до проведення реконструкційних робіт.

У випадку, коли хтось із співвласників не погоджується на проведення перебудови або перебуває поза зоною доступу, наприклад, в іншій країні, питання отримання документів під час того, як відбувається реконструкція , вирішуються через суд. Щоб полегшити процес, можна звернутися за допомогою до спеціалізованих компаній, які зможуть допомогти з оформленням документів.

Вартість проведення реконструкції будинку в Україні

На вартість робіт у приватних будинках впливає географічне розміщення нерухомості. Також враховується загальна площа житла до проведення робіт та запланована після змін. Крім того, на те, скільки коштує реконструкція у Києві впливає які види робіт проводилися чи плануються у майбутньому.

Під час розрахунку ціни враховується відповідність реконструкції будівельним нормам, якщо роботи вже завершено. Також вартість впливає наявність технічної документації на об’єкт. Мінімальна ціна на виготовлення документів на Київщині становить близько 32 000 гривень. Термін оформлення — від трьох місяців.

Перед початком робіт професійні компанії складають кошторис, в якому вказано та детально прописано всі пункти витрат. Наприклад, демонтаж стін ціна ХХ грн за м2 тощо. Перед початком робіт, кошторис обов’язково має затверджуватись замовником. Тому вам не буде неприємних сюрпризів у вигляді незапланованих витрат.

До кого звертатися стосовно послуг з розбудови будинку?

Якщо шукаєте, де у Києві замовити реконструкцію будинку, рекомендуємо звернутися до нашої компанії «ПМК-1». Ми надаємо повний комплекс послуг з розбудови, перепланування, реставрації будинків різного плану. У роботі застосовуємо сучасні технології та високоякісні будівельні матеріали.

Наша компанія виконує такі роботи:

 • перепланування приміщень;
 • зміцнення несучих конструкцій будинку та фундаменту;
 • реставрацію старих частин будівлі;
 • ремонт даху чи його заміну;
 • зведення будівель, що збільшують площу;
 • оздоблення квартир під ключ;
 • будівництво додаткових поверхів, мансард.

Ми пропонуємо індивідуальний підхід до кожного замовника. Враховуємо побажання клієнта, пропонуємо варіанти їхнього втілення в життя. Наша компанія бере на себе розробку проекту, виконання робіт та здачу об’єкта в експлуатацію. Крім того, у нас можна купити будівельний вагончик, матеріали для ремонту та зведення будівель.

Ми маємо необхідні ліцензії, які дозволяють виконувати роботи різного рівня складності. Кожен співробітник компанії з усією відповідальністю підходить до своїх обов’язків. Тому результат виконаних робіт завжди задовольняє замовників.

Гарантуємо якість, короткі терміни виконання замовлень та дотримання запланованого бюджету. Наша компанія виробляє металоконструкції, які використовуємо під час проведення перебудов.Співпраця з нами — це ваш спокій та комфорт. Якщо не хочете турбот зі старим будинком, можемо запропонувати готовий дачний будиночок купити за доступною ціною з доставкою та встановленням. Звертайтеся за консультацією до наших менеджерів по телефону, вказаному на сайті або заповнюйте форму зворотного зв’язку.

Ще статті

 • Icon
 • Icon

Вибір типу прибудови до будинку – який варіант підходить вашим потребам?

Спорудження прибудови до будинків – це спосіб розширення простору приватного об’єкта. Потреба виникає за необхідності...

Детальніше

Вибір матеріалів для ремонту покрівлі: порівняння різних типів покриттів та їхні переваги

Розвиток будівельних технологій призвів до появи безлічі видів покрівельних матеріалів. Це викликає складнощі, коли потрібно...

Детальніше

Оцінювання стану будівлі перед відновленням: основні етапи та методи діагностики

Перед тим як виконувати відновлення будівлі, необхідно провести її технічне обстеження. Процедура включає оцінку поточного стану...

Детальніше

Планування реконструкції будинку: як почати і що врахувати

Реконструкція житлового будинку – це процедура, спрямована на поліпшення умов проживання. Вона може виконуватися в низці...

Детальніше

Етапи будівництва будинку: від вибору місця до завершення проекту

Щоб побудувати будинок з нуля, необхідно пройти кропіткий багатоетапний шлях. На виході можна отримати власне житло, яке стане...

Детальніше

Технічні виклики під час будівництва додаткових приміщень у будинку

Прибудова до приватного будинку – це додаткове приміщення, яке може знадобитися для вирішення різних завдань. Вона може...

Детальніше

Обслуговування покрівлі: як зберегти дах у хорошому стані

Через об’єктивні причини дах житлового будинку є однією з найбільш вразливих точок, яка вимагає специфічного догляду. З плином...

Детальніше

Зруйновані будинки як об’єкт реконструкції

Повне руйнування будинку внаслідок негативного вікового впливу не є для нього вироком. Ремонт і реконструкція житлових будівель...

Детальніше

Особливості реконструкції житлових приміщень

У кожної будівлі є обмежений термін експлуатації, після завершення якого вона переходить в аварійний статус і стає непридатною...

Детальніше

Ефективне планування приватного будинку

Житлове будівництво будинку під ключ – це процедура, яка виконується за чітко складеним планом. Для отримання якісного житла,...

Детальніше

Сучасні виклики в міському плануванні: модульні приміщення як рішення

Традиційні об’єкти капітального будівництва в сучасних умовах мають низку проблем. Вони вимагають тривалого часу на...

Детальніше

Безпека та стійкість: як модульні приміщення витримують екстремальні умови

Щоб побудувати модульні приміщення, необхідно в заводських умовах виготовити окремі блоки, після чого транспортувати їх до місця...

Детальніше

Технології та інновації в проектуванні каркасно-тентових конструкцій

Розвиток будівельної сфери призвів до появи нових технологій у каркасно-тентовому будівництві для сільського господарства та...

Детальніше

Сільське господарство і тентові споруди 

У сільському господарстві дедалі активніше використовуються швидкобудуюємі конструкції – каркасно-тентові споруди, що...

Детальніше

Ефективність і стійкість каркасно-тентових конструкцій

Для формування надійних і сучасних металевих споруд використовується каркасно-тентова конструкція. Вона поєднує в собі...

Детальніше
преимущества модульного дома

Переваги модульних дачних будинків перед традиційними котеджами

Одним із популярних варіантів використання модульних приміщень є зведення дачних будинків. Такий спосіб будівництва набирає все...

Детальніше
мобильный вагон дом коричневый

Інновації у мобільних вагон-будинках: майбутнє житла на колесах

Модульне будівництво тимчасових споруд — інноваційний підхід, що дозволяє швидко зводити житлові об’єкти для різних потреб....

Детальніше
мобільні вагони будинки де купити

Екологічні аспекти мобільних вагон-будинків: стійкість та ефективність

Мобільні вагон-будинки — це різновид тимчасових споруд, які відрізняються не тільки доступною вартістю та скороченим періодом...

Детальніше
мобильный домик

Мобільні вагон-будинки: новий тренд у житлі

Мобільні вагон-будинки — це модульні споруди які використовуються для організації тимчасового проживання людей. Вони...

Детальніше

Бюджетний ремонт: поради щодо зниження витрат без втрати якості

В умовах сучасних реалій багато хто з нас стикається з необхідністю економії, особливо коли йдеться про речі далеко не першої...

Детальніше

Екологічні матеріали в ремонті: Турбота про планету та здоров’я

У світі, де екологічні проблеми стають все більш гострими, а турбота про здоров’я та комфорт свого житла набуває особливого...

Детальніше

Сучасні тенденції дизайну інтер’єру: як вибрати стиль для ремонту?

Зміна тенденцій та стилів в інтер’єрі відбувається з такою ж приголомшливою швидкістю, як у світі моди. Щороку з’являються...

Детальніше

Інноваційні технології в блочно-модульних котельнях: роль автоматизації та віддаленого управління

Блочно-модульна котельня – сучасний об’єкт, призначений для вироблення гарячої води для подачі до систем централізованого...

Детальніше

Безпека та надійність: блочно-модульні котельні на виробничих та комерційних об’єктах

Блочно-модульні котельні – потрібний напрямок на українському ринку. Конструкції забезпечують ряд переваг, зокрема мінімізацію...

Детальніше

Гнучкість та масштабованість: розширення опалювальної системи з використанням блочно-модульних котелень.

Блоково-модульна газова котельня все частіше обладнується для опалення житлових та промислових об’єктів. Причиною цього є...

Детальніше

Екологічні переваги блочно-модульних котелень: зменшення викидів та покращення стабільності навколишнього середовища

Блоково-модульна газова котельня – це універсальна конструкція, яка використовується для опалення житлових приміщень чи...

Детальніше

У чому різниця між каркасним та модульним будинком?

Коли люди замислюються про побудову швидкомонтованих конструкцій, виникає закономірне питання про те, яка різниця між каркасним...

Детальніше

Чи можна жити в модульному будинку цілий рік?

Щоб одразу відповісти на запитання: «Чи можна жити в модульному будинку весь рік?», наведемо яскравий приклад. У 2021 році один із...

Детальніше

Чому модульні будинки дешевші?

Модульний будинок — сучасний різновид житлової споруди, що підкуповує швидкістю зведення та меншими фінансовими витратами, якщо...

Детальніше

Як довго служать модульні будинки?

Модульні будинки є популярними будівельними конструкціями, тому що їх можна звести за мінімальний період часу. Вони стали...

Детальніше

Що входить в реконструкцію будинку?

З кожним роком послуги реконструкції будівель стають все більш актуальними у зв’язку з тим, що багато споруд XX століття поступово...

Детальніше

Які будинки можна реконструювати?

Перебудова будинку — це досить складний процес, адже він вимагає врахування не тільки сучасних норм зведення споруд, але і їх...

Детальніше

Що таке ремонт під ключ?

Послуга ремонту з нуля користується популярністю серед клієнтів будівельних компаній. Комплекс робіт різного плану виконується...

Детальніше

Чи потрібний дозвіл на реконструкцію будинку?

Завдяки реконструкції будівель можна підвищити рівень комфорту та якості життя у своїй оселі. У нашій країні дуже багато старих...

Детальніше

Які вимоги до блочно-модульної котельні?

Блокова котельня — єдина опалювальна конструкція, яка ідеально підходить для початку швидкого використання в конкретний момент...

Детальніше

Як вибрати вагон-будинок?

Вагони-будинки — це мобільні конструкції, основне призначення яких полягає у забезпеченні комфортабельного місця для...

Детальніше

Чи можна замовити модульний будинок за своїм дизайном?

Сучасна модульна конструкція — це будівля, що складається з попередньо сконструйованих блоків, що виготовляються на заводі, але...

Детальніше

Які етапи ремонту?

Ремонт котеджів та квартир — це складний процес, який виконує у кілька етапів. Кожен із них має свої особливості, які...

Детальніше

Коли можна проводити ремонтні роботи?

Перш ніж замовити ремонт квартир, обов’язково необхідно отримати інформацію про всі особливості його проведення. Насамперед,...

Детальніше

Що потрібно знати під час вибору котельні?

Незалежно від того,яке проектування котельні ви не обрали, обов’язково необхідно вивчити основні особливості всіх типів...

Детальніше

Що таке модульна котельня?

Модульні конструкції протягом багатьох десятиліть набирали належної популярності, через що зараз стали новим трендом у...

Детальніше

Які бувають типи котельні?

Забезпечення автономними джерелами тепла стало одним із пріоритетів багатьох житлових будинків, офісів, шкіл, спортивних центрів...

Детальніше

Що входить у ремонтні роботи?

Ремонт квартири чи будинку — це не лише покращення власних житлових умов, а й інвестиція у ваше майбутнє. Хороший дизайн впливає...

Детальніше

Переваги мобільних вагонів-будинків

Мобільний будинок-вагончик із зручностями підходить для вирішення різних завдань: тимчасового проживання виїзних бригад,...

Детальніше

Планування вагонів-будинків

Повноцінним будиночком для тимчасового розміщення працівників є вагончик побутового призначення на колесах. Він оперативно...

Детальніше

Матеріали для виготовлення мобільних вагонів-будинків

Будівництво вагончика на колесах для житла — гарний вибір для організації тимчасового проживання працівників. Мобільні...

Детальніше

Переваги модульних будинків

Сьогодні максимально популярним серед українців стає модульний будинок для постійного проживання. Швидкомонтовані конструкції...

Детальніше

Матеріали для будівництва модульних будинків

Будівництво будинку під ключ — це зведення модульної споруди з окремих металоконструкцій. Блоки заздалегідь виготовляють на...

Детальніше

Будівництво модульних будинків

Модульний будинок — житлова конструкція, яка зібрана з окремих металевих блоків. Конструктивні елементи виготовляють на заводі,...

Детальніше

Переваги сучасних модульних будинків

Все частіше у різних регіонах України з’являються сучасні модульні будинки. Якщо спочатку це було зумовлено їх перевагами...

Детальніше

Фундамент під котеджі

Фундамент - найважливіша частина будь-якої будівлі. На ньому все тримається і без якісно виконаного монтажу можна пустити під укіс...

Детальніше

Зовнішні оздоблювальні роботи в котеджах

Завершальним етапом всього будівництва стають оздоблювальні роботи, які надають будові закінчений і естетичний...

Детальніше

Пристрій фундаментів

Перша і незамінна частина конструкції, яка в буквальному сенсі тримає на собі всю будівлю і не дає йому розвалитися або просісти -...

Детальніше