Розвиток будівельних технологій призвів до появи безлічі видів покрівельних матеріалів. Це викликає складнощі, коли потрібно виконати ремонт покрівлі – різні конструкції мають свої особливості та недоліки. Тому варто проаналізувати можливості покриттів і їхні переваги для оптимального вибору.
Під час пошуку покрівельних матеріалів потрібно проаналізувати поточні параметри будівлі та умови, в яких буде використовуватися дах. Під час вибору рекомендується врахувати такі характеристики:
Перед ремонтом даху обов’язково аналізуються технічні параметри будівлі, погодні умови в регіоні та побажання замовника. За цими критеріями можна підібрати оптимальний варіант і почати його монтаж.
Покрівельний ринок насичений різноманітними за матеріалами виготовлення, ухилом, технологією укладання, довговічністю та іншими характеристиками покриттями. Тому перед початком ремонту варто проаналізувати поширені покрівельні матеріали за низкою критеріїв, виявити їхні переваги та недоліки.
Класичне покриття, яке виготовляють із глиняної маси під час високотемпературної обробки до тисячі градусів. Елементи мають характерний червоно-коричневий відтінок, можуть монтуватися під кутом 25-60 градусів. Для кріплення використовуються спеціальні отвори, а термін служби матеріалу може досягати ста років.
Серед переваг керамічної черепиці виділяють мінімальну вартість обслуговування, хороше шумопоглинання (стуку крапель під час дощу), морозостійкість, відсутність горючості та несхильність до корозії. Однак дах з кераміки має велику вагу і схильний до механічних пошкоджень.
Металева черепиця з нержавіючої оцинкованої сталі має полімерне покриття. За зовнішнім виглядом вона схожа на керамічний аналог, але має цільну структуру і краще захищена від механічного впливу. Тому матеріал використовується повсюдно для створення покрівлі приватних будинків або промислових об’єктів.
Металочерепиця вирізняється швидкістю монтажу (кріпиться до обрешітки саморізами для покрівлі), легкістю і зручністю транспортування. Істотним недоліком порівняно з керамічною черепицею стає сильний шум під час контакту з покрівлею крапель дощу або граду.
Профнастил – цікавий сучасний матеріал для покрівлі будинку. Він являє собою металеві листи з гарячеоцинкованої сталі з полімерним покриттям (або без нього). Хвилястість робить покрівлю декоративно привабливою, вона монтується на обрешітку з бруса саморізними гвинтами.
Профнастил встановлюється за мінімального кута нахилу десять градусів. Він має гарну міцність на вигин, довговічність, але характеризується низькою шумоізоляцією. Середній термін служби покрівлі з профільованого настилу становить до п’ятдесяти років. Вона більше застосовується в промисловому будівництві за рахунок доступної вартості і хороших показників зносостійкості.
Фахівці компанії “ПМК-1” допоможуть підібрати оптимальний варіант покрівельного матеріалу при ремонті даху приватного будинку. Крім зазначених вище позицій можна відзначити шифер, цементно-піщану черепицю, сталеву фальцеву покрівлю, бітумний шифер та інші пропозиції, кожну з яких оптимально використовувати за певних умов.