Розвиток будівельної сфери призвів до появи нових технологій у каркасно-тентовому будівництві для сільського господарства та інших сфер. Сучасні рішення дали змогу скоротити терміни зведення конструкцій, поліпшити їхню зносостійкість і підвищити ефективність . Компанія “ПМК-1” відстежує інновації на ринку для їх активного впровадження у виробництво.
Будівництво каркасно-тентових конструкцій виконується за чітко регламентованою схемою. Вона включає використання металевих компонентів з нержавіючої сталі або алюмінію. Застосування різних сплавів дає змогу зробити конструкцію легшою і спростити монтаж.
Каркас обтягується тентовим покриттям в один або кілька шарів залежно від бажаного ступеня захисту від зовнішніх впливів. Тент виготовляється з ПВХ тканини, полімерних матеріалів та інших компонентів, які забезпечують захист від опадів, температурних коливань, сонячних променів, корозії та інших несприятливих факторів.
Зведення каркасно-тентових конструкцій відбувається за такою процедурою:
Коли використовуються інноваційні методи монтажу тентових споруд, швидкість складання стандартного ангара 10 на 50 метрів скорочується до 30-40 днів. Однак терміни монтажу індивідуальні й залежать від низки чинників, зокрема типу конструкції, оброблюваної площі, матеріалів виготовлення та іншого.
Для виготовлення каркасів під ангари для сільськогосподарської продукції, загони для великої рогатої худоби, птахоферми , інфраструктурні об’єкти, спортивні споруди та інше застосовують варіанти в трьох формах:
Однак компанія “ПМК-1” може спроектувати і встановити каркасно-тентові конструкції індивідуальних форм за бажанням замовника. Незалежно від обраного варіанту забезпечується стійкість об’єкта і високі показники зносостійкості. Для ПВХ накриття використовується матеріал щільністю 650-900 м2.
Грамотна збірка гарантує, що каркасно-тентова споруда витримає пориви шквального вітру, зливи, морози або спеку. Конструкція вирізняється високою міцністю на розрив, тому здатна прослужити до п’ятдесяти років, хоча багато що залежить від умов експлуатації та якості збірки.
Можна виділити сучасні матеріали для каркасно-тентових конструкцій, які витримують механічні навантаження, температурні коливання та інші негативні впливи навколишнього середовища. Основою споруди стає металевий каркас, який виготовляється з профільної труби.
Збірка конструкції виконується з легких, але водночас міцних і стійких до корозії металів, серед яких найбільш популярні нержавіюча сталь, алюміній. Для додаткового захисту готовий металевий каркас покривається ґрунтовкою або порошковою фарбою.
На окрему увагу заслуговує тентове покриття, яким накривається готовий металевий каркас. Тент зазвичай виготовляється з вогнетривкого ПВХ-матеріалу, який має низьку горючість, стійкий до ультрафіолету, кислот, грибка, інших агресивних компонентів. Матеріал не схильний до накопичення бруду, тому зберігає привабливий зовнішній вигляд.
Також замість ПВХ може використовуватися сертифікована PVC-тканина. Вона відрізняється хорошою щільністю на розрив. Накриття може бути виконано в різних відтінках за бажанням замовника. Металевий каркас і тент із полівінілхлориду надійно з’єднуються між собою. Хоча за необхідності можливий швидкий демонтаж конструкції для її повторного складання в іншому місці.
Унікальним конструкціям з металевим каркасом знайшлося широке застосування в різних сферах:
Залежно від сфери використання проект каркасно-тентової споруди має бути ретельно попередньо продуманий. Відповідно до вимог замовника та умов експлуатації фахівцями компанії “ПМК-1” підбирається оптимальний варіант з якісних міцних матеріалів.