Блочно-модульні котельні – потрібний напрямок на українському ринку. Конструкції забезпечують ряд переваг, зокрема мінімізацію втрати теплоносія, зниження вкладень у будівництво. Сучасні котельні установки розробляються відповідно до норм пожежної безпеки України.
Проект котельні у приватному будинку або на промисловому об’єкті розробляється відповідно до типової конструкції. Вона включає один або декілька модульних блоків, що розробляються на заводі з інтеграцією необхідних систем безпеки. Конструкція складається з наступних компонентів:
Проєктування газової котельні або варіант з використанням інших видів палива передбачає встановлення всіх необхідних компонентів для стабільної роботи об’єкта. Прокладаються комунікації, зокрема система вентиляції, електрика, водопостачання. Комплектація залежить від технічного завдання, отриманого після спілкування із замовником.
Встановлення котлів залежить від виду палива, обраного замовником. По суті, внутрішній пристрій блочно-модульної котельні є конструктором, який поетапно збирається для вирішення поставлених завдань і забезпечення ефективної роботи об’єкта.
Головною відмінністю опалювальних котелень є використання різних видів палива:
Обираючи вид палива, обов’язково враховуйте екологічні норми. Важливо переходити на опалення матеріалами, які мінімізують вуглецевий слід та шкідливі викиди в атмосферу. Тому поступово котельні переорієнтуються із шкідливого рідкого палива та вугілля на більш екологічні газ, дрова та пелети .
Незалежно від того, які типи котелень ви вибираєте по типу палива, для забезпечення безпеки роботи застосовуються сучасні котли, комунікації. Устаткування відповідає протипожежним нормам, оснащене датчиками, які попереджають про перегрівання, можливе займання, несправності та інші проблеми.
Щоб зрозуміти, яким чином котельні запобігають аварійним ситуаціям потрібно виділити деталі комплектації, які відповідають за безпеку. Серед них у блочно-модульних конструкціях можна відзначити такі елементи:
Важливою частиною безпечної роботи модульно-блокової котельні є деталі та вузли, які відповідають за очищення палива. Якщо використовувати неякісне паливо та не приділяти уваги його фільтрації, ризик аварійних ситуацій значно підвищується. Так що уважно вивчіть,які системи безпеки використовуються в котельнях перед їх монтажем.
Важливою частиною ціни модульної котельні на твердому паливі та інших видах теплоносія є налаштування систем автоматизації . Воно дозволяє керувати вузлами та агрегатами у віддаленому режимі. Це означає, що власнику об’єкта не потрібно наймати персонал для постійного контролю роботи котельні безпосередньо на місці.
Автоматизовані вузли виконують такі завдання:
Всією автоматикою можна керувати у віддаленому режимі за рахунок підключення до мережі Wi-Fi. В результаті можна використовувати смартфон, ноутбук або будь-яку іншу техніку із встановленим на неї програмним забезпеченням, щоб контролювати, які заходи вживаються для надійності котелень.
Якщо ви замовили монтаж блочно-модульної котельні у стандартній комплектації без пристроїв автоматики, це можна виправити. Гнучка конструкція об’єкта дає можливість у будь-який момент встановити нові модулі, замінити котли, додати нові вузли та агрегати за необхідності. Котельня повністю налаштовується під потреби конкретного замовника на поточний час.
З урахуванням того як блочно-модульні котельні захищають від несприятливих чинників їх можна використовувати на об’єктах різного призначення. Вони добре справляються з підтримкою працездатності як на комерційних, так і державних об’єктах.
Котельня з модулів може використовуватися як безпечний, гнучкий, доступний та енергоефективний варіант опалення торгових центрів, офісів, житлових будинків, промислових об’єктів, вищих навчальних закладів, складських приміщень, шкіл, ангарів та багатьох інших будівель.
Ви можете особисто оцінити, яка надійність роботи блочно-модульних котелень, замовивши виготовлення такої конструкції від компанії «ПМК-1». Різні параметри котельні підбираються на запит покупця, і лише після обговорення всіх деталей починається заводське виготовлення об’єкта. Готові модулі доставляються на місце зведення та в найкоротші терміни встановлюються.
Установка блочно-модульної конструкції не вимагає жодної заливки фундаменту, пошуку окремої будівлі. Монтувати об’єкт можна на відкритій ділянці місцевості із достатньою площею. На процедуру потрібно 1-2 дні в залежності від комплектації.