Коли люди замислюються про побудову швидкомонтованих конструкцій, виникає закономірне питання про те, яка різниця між каркасним та модульним будинком в принципі? Визначити різницю досить нескладно. Особливості кожної технології будівництва дозволяють успішно застосовувати конструкції у різних галузях. У цій статті ми розберемо властивості обох типів, щоб полегшити вибір своїх клієнтів.
Особливості каркасних споруд
Вже з назви стає ясно, що такі будівлі мають в основі каркас. Для виготовлення використовують масив дерева або металеві елементи. Втілення проєктів одноповерхових бюджетних будинків такого типу вимагає більше зусиль і знань від будівельників, ніж, наприклад, приміщення з контейнерів. Але каркасні будинки дозволяють створити конструкції оригінальних форм без обмежень у розмірах.
Після зведення каркаса його обшивають сендвіч-панелями. Елементи кріплять із зовнішньої та внутрішньої сторони стін. Для утеплення використовують різні матеріали, як природного, так і синтетичного походження. При цьому важливо зауважити, що якщо будинок для дачі купити такого типу, теплоізоляційне наповнення аж ніяк не здатне завдати шкоди здоров’ю людей.
Переваги споруд каркасного типу
Одним із найістотніших плюсів каркасних будинків є їхня невисока вартість. Якщо вас цікавлять проєкти та ціни будинків зв’яжіться з менеджерами компанії «ПМК-1» для консультації. Позитивно впливає на вартість всього будівництва невелика вага конструкції, оскільки для безпечної експлуатації не потрібно облаштовувати укріплений фундамент.
Відзначимо також такі переваги:
- швидкість будівництва;
- відмінна теплоізоляція;
- привабливий вигляд;
- можливість індивідуального дизайну
Крім цього, в такому будинку для дачі під ключ з комфортом можна жити навіть у холодну пору року. Стіни в подібних будівлях мають низьку теплоємність, тому приміщення прогрівається просто і швидко.
Особливості модульних будов
В основі будов модульного типу лежать спеціальні блоки — модулі, з яких як конструктор збирається готовий житловий будинок. Окремі секції виробляються на заводі. Втручання будівельної бригади необхідне лише на етапі збирання безпосередньо на земельній ділянці, де будують модульні будинки.
Основою для модульних будинків є каркаси з металу, дерева. Металеві конструкції дорожчі та важчі, що ускладнює монтаж. Деревна основа популярніша серед вітчизняних замовників. Багатьох спокушає екологічність матеріалу. Це те, що стосується того, які матеріали у модульного будинку використовують.
Переваги будівель із модулів
Як і каркасні споруди, модульні будинки належать до сектору бюджетного житла. Завдяки низькій вазі, вони не вимагають від будівництва капітальної основи. Достатньо полегшеного фундаменту.
Крім цього, говорячи про те, модульний будинок — який він, відзначимо такі переваги:
- неймовірно короткі терміни зведення від 5 до 10 днів;
- міцність;
- стійкість до вологи;
- висока енергоефективність.
Обов’язково слід зазначити високий рівень готовності конструкції до експлуатації. Ця перевага можлива завдяки тому, що практично всі комунікаційні системи укладаються на заводі автоматизовано. Також неймовірна опція властива тим, які будинки зараз у моді та не доступна каркасним будинкам — можливість розширити площу будинку або перевезти його на інше місце.
То в чому ж різниця?
Вибираючи, що краще каркасний чи модульний будинок слід врахувати головну різницю між ними. Вона полягає в тому, що модульні будівлі досить обмежені у форм-факторі. Через використання стандартних квадратних або прямокутних панелей, в результаті виходять будівлі з чіткими геометричними обрисами. Каркасна технологія дозволяє звести будову з урахуванням побажань замовника.
Інший фактор, що відрізняє розглянуті будинки — технологія будівництва. Будинки каркасного типу будуються безпосередньо на ділянці. Процес займає кілька тижнів, інколи ж кілька місяців. Навпаки, виробництво модульних будинків майже повністю відбувається на заводі. На місці розташування вони тільки збираються докупи. Для монтажу потрібно лише кілька днів.
Фактор швидкості зведення найчастіше відіграє вирішальну роль при прийнятті рішення, що краще вибрати будувати на ділянці для замовника, оскільки модульний варіант — це готове житло за 30-40 днів з моменту затвердження проєкту до заселення. Також модульні конструкції дають змогу враховувати будь-які побажання клієнта.
Що пропонує компанія «ПМК-1»
Якщо вирішите міні будинок купити, зверніться до компанію «ПМК-1». Ми пропонуємо послугу з розробки проєктів, виготовлення конструкцій та будівництва на вашій ділянці. Від замовників потрібно мінімум зусиль та витрати часу. Потрібно просто прийти до нас, погодити та затвердити проєкт, а потім прийняти готове житло.
У нас можна замовити будівництво за стандартним або індивідуальним проєктом. Замовник може збільшити площу, вибрати систему опалення та кондиціювання, підібрати матеріали оформлення інтер’єру та екстер’єру.
Встановлювати будинки з модулів можна на дачних ділянках, будівельних майданчиках, парках атракціонів та як постійне житло. Звертайтеся до «ПМК-1» — ми можемо побудувати модульний будинок вашої мрії.