Спорудження прибудови до будинків – це спосіб розширення простору приватного об’єкта. Потреба виникає за необхідності доповнити наявний житловий простір приміщеннями. Це може бути літня кухня, теплиця, дитяча кімната і багато іншого. Щоб втілити проєкт у реальність, потрібно звернутися до професіоналів і грамотно вибрати тип прибудови.
Які бувають варіанти прибудов за конструкцією
За типом розміщення і функціональними можливостями виділяють такі види прибудов до будинку:
- бічна прибудова з об’єднаною покрівлею – бюджетний варіант, за якого основна покрівля не змінюється, а тільки подовжується;
- бічна прибудова з будівництвом нової покрівлі – для конструкції обладнують власну покрівлю, що передбачає збільшення вартості та обсягів робіт;
- надбудова додаткового поверху – може виконуватися тільки за умови досить міцного фундаменту (за слабкого фундаменту цей варіант прибудови реалізується тільки після збільшення його міцності);
- прибудова мансарди – обладнання додаткового приміщення під дахом (на горищі).
Перед реалізацією будь-якого з представлених проєктів необхідно проконсультуватися з фахівцями. Вони допоможуть підібрати рішення, яке відповідатиме технічним стандартам і задовольнить замовника. Слід зазначити, що обладнання прибудови за українським законодавством виконується після отримання дозволу. Його видають місцеві органи влади на підставі ретельно прорахованого проєкту.
Які матеріали використовують для прибудов
Крім конфігурації прибудови відрізняються за матеріалами, з яких виготовляються. У сучасному будівництві популярністю користуються варіанти з дерев’яного бруса, металевого або балкового каркаса, цегли та піноблоків. Можуть застосовуватися комбіновані матеріали.
Прибудова з бруса
Брус – натуральний матеріал, який виробляється з обробленої спеціальними складами, екологічної деревини. Компонент може бути клеєним, струганим або оциліндрованим, але в будь-якому разі дає такі переваги:
- якісна обробка деревини забезпечує довговічність матеріалу;
- спеціальні клейкі речовини захищають брус від гниття, ураження жучками та інших проблем, до яких часто схильна натуральна деревина;
- термічна обробка дає змогу отримувати матеріал різного кольору;
- екологічно чистий матеріал не викликає алергії, не шкодить людині і навколишньому середовищу.
Також брус відрізняється універсальністю. З його допомогою можна організувати будівництво прибудови не тільки до дерев’яних, а й до цегляних і блокових будинків.
Каркасна прибудова
Особливий різновид прибудови, яка являє собою конструкцію з металевих листів або дерев’яних балок. Вона формує каркас, який обшивається зсередини ОСБ або ДСП плитами, а між внутрішнім і зовнішнім шарами додається утеплювач – мінеральна вата, пінополістирол та інше.
Каркасна конструкція характеризується високим рівнем міцності, стійкості до температурних коливань, опадів. А ще завдяки грамотному утепленню вона добре тримає тепло. Тому відмінно підходить для спорудження прибудов, які будуть використовуватися як житлова кімната.
Прибудова з цегли та піноблоку
Цегляна прибудова вирізняється міцністю і довговічністю, але її спорудження вимагає значних зусиль і тимчасових витрат. Конструкція з цегли має велику вагу, тому її зведення може потребувати зміцнення фундаменту. Вартість цегляної прибудови набагато вища, ніж у варіантів із бруса або каркаса, тому варто оцінити доцільність цього рішення.
Піноблоки стають хорошою альтернативою цеглі. Вони мають порівнянну з нею міцність, але при цьому знижена щільність зменшує вагу конструкції – вона менше навантажує фундамент будівлі. Блоки добре тримають тепло завдяки пористій структурі, і за вартістю конструкція з них буде дешевшою, ніж із цегли. Єдиний момент – готову прибудову з піноблоку потрібно облицювати сайдингом для захисту від несприятливих факторів навколишнього середовища.
Компанія “ПМК-1” має значний досвід у розширенні житлових будинків. Фахівці допоможуть розробити ефективні проекти прибудов до будинку, підберуть оптимальні конфігурації та матеріали. Будівництво прибудови тільки на перший погляд може здатися простим завданням. Насправді – це складна робота, що вимагає ретельно розробленого плану і детальних розрахунків. Тому небажано братися за розширення будинку самостійно, тому що це загрожує високими ризиками і несприятливими наслідками.