Варіанти модульних приміщень під різні потреби

Модульна будівля — це загальна назва технології створення конструкцій з окремих блоків. Вона відрізняється від капітальних проєктів термінами виробництва та проходженням більшої частини технологічного процесу на заводі. Сучасний підхід дозволяє робити з модулів не тільки швидкомонтовані будівлі для тимчасового проживання, але й офіси, дачі, вагончики для персоналу, комерційні об’єкти та багато іншого. Компанія «ПМК-1» має досвід в різних сферах модульного будівництва.

Різновиди модульних конструкцій

Застосовуючи нові технології будівництва будинків, можна створити будь-який індивідуальний об’єкт. Цьому сприяють можливості вибору матеріалів, дизайну, площі, планування, внутрішнього оздоблення та інших характеристик майбутньої споруди. Серед великої кількості доступних варіантів можна виділити наступні категорії:

  • житлові об’єкти — приміщення з модулів, які призначені для постійного або тимчасового проживання, крім будинків з окремих блоків можна створити вагончики для розміщення персоналу, дачі, гуртожитки та багато іншого;
    • комерційні та адміністративні споруди — модульні магазини, офіси, готелі, школи, адміністративні центри, дитячі садки, кафе, ресторани та інші об’єкти сфери обслуговування;
    • модульні котельні — спеціальні конструкції, які можуть використовуватись для розміщення теплових генераторів, вентиляційних систем, зарядних станцій, котлів та іншого обладнання.

    Модульне будівництво настільки розвинене, що швидкими темпами можна створювати цілі містечка з модульних блоків. Це повноцінні райони з необхідною інфраструктурою та умовами проживання. Запит на швидке будівництво ще більше зріз через російське повномасштабне вторгнення та тимчасово переміщених осіб, яких необхідно забезпечити житлом тут і зараз, без тривалого очікування.

    Особливості модульних будівель за конструкцією

    Не зважаючи на стандартні стадії проєктування будівництва для модульних споруд, вони не є об’єктами, що створюються під копірку. Широкий асортимент матеріалів дозволяє робити адаптовані під індивідуальні потреби рішення. Для цього використовують наступні конструкції:

    • металеві листи, композитні листи з алюмінію, сайдинги для створення міцного каркаса з різним ступенем стійкості до навколишніх впливів;
    • деревостружкові плити, МДФ, вагонка, пластик та інші матеріали для декоративного внутрішнього оздоблення, створення привабливої затишної атмосфери;
    • базальтова вата, пінополістирол, мінеральна вата — обов’язковий атрибут, який прокладається між зовнішнім каркасом та внутрішнім оздобленням, утворюється своєрідний «сандвіч», який забезпечує комфортні температурні умови в приміщенні за будь-якої погоди за вікном;
    • металочерепиця, металеві оцинковані листи для побудови надійної стелі, яка захистить від опадів.

    На завершальній стадії будівництва до готових модульних блоків інтегрують вікна зі склопакетами, двері з визначеними заздалегідь параметрами. Після цього прокладають інженерні комунікації, які необхідні для повноцінного функціонування. Можна оснастити будинок потрібними меблями та побутовими пристроями. Індивідуальне наповнення дозволяє не переплачувати за конструкції та рішення, які потім не будуть використовуватись.

    Сфери застосування модульних будинків

    Підсумовуючи особливості модульних будинків за конструкцією та наповненням, можна виокремити наступні приклади, де активно використовується швидке будівництво модульних споруд:

    • забезпечення доступним постійним житлом багатодітних сімей, вимушено переміщених осіб, пенсіонерів та інших незахищених категорій населення;
    • створення надійного комфортного житла для сезонних робітників — будівельників, лісників, шахтарів, геодезистів тощо;
    • виготовлення офісних центрів, адміністративних будівель та інших споруд комерційного характеру, що дозволяє не витрачати кошти на оренду;
    • виробництво дачних будиночків для сезонного проживання, коли немає потреби купувати капітальну дачу.

    Модульне проєктування будівель з блоків дозволяє почати власний бізнес з мінімальними стартовими інвестиціями. Важливим аспектом популярності модульних будівель є їхня мобільність, що чудово вписується в сучасний спосіб життя. Велика кількість людей не бажає постійно залишатись на одному місці, шукає оптимальні умови для роботи в різних населених пунктах.

    Завдяки можливості перевозити модульні об’єкти різними локаціями, число замовлення все більше зростає. Капітальне будівництво — це тривале очікування, а модульний напрямок дозволяє отримати готовий проєкт за лічені місяці.

    Переваги мобільних вагонів для тимчасового житла на будівельних об’єктах

    Виїзне проживання будівельних бригад, робітників кар’єрів, гірничодобувної, лісозаготівельної та інших сезонних сфер вимагає тимчасового розміщення працівників. Для цього можна орендувати квартири чи котеджі, але такий підхід вимагатиме від керівництва суттєвих вкладень. Альтернативним рішенням, яке зекономить кошти та час, стануть житлові вагончики. Вони складаються з окремих модулів та мають в конструкції все необхідне для комфортного проживання людей.

    Конструкція вагончиків модульного формату

    Мобільні вагони від українського виробника будівельних рішень з металоконструкцій «ПМК-1» складаються з наступних елементів:

    • металевий каркас, який стає надійною міцною основою, що захищає приміщення від вітру, опадів, механічних пошкоджень, температурних коливань;
    • зовнішнє оздоблення металевим сайдингом або іншими матеріалами;
    • утеплення базальтовою або мінеральною ватою, яке розташовується між зовнішнім та внутрішнім шаром конструкції.

    Щоб зробити модульний вагончик максимально придатним для проживання працівників, здійснюється монтаж необхідних меблів та побутової техніки. Об’єкт оснащують вікнами та вхідними дверима, встановлюють вентиляцію, каналізацію, опалення, електрику, водопостачання та інші комунікації для нормальної життєдіяльності людини.

    Завдяки такому рішенню умови проживання працівників на сезонних роботах стають максимально наближеними до тих, в яких вони зазвичай знаходяться вдома. Можна регулювати кількість та оснащення модулів, щоб адаптувати вагончики під різні потреби. Тому їх можна також використовувати для зберігання інвентарю, дачних робіт тощо.

    Плюси для власників бізнесу

    Рішення купити вагончик модульного типу ефективне для виробничих підприємств, промислових компаній, чия діяльність має сезонний характер, пов’язана з регулярними переїздами. Власники такого бізнесу можуть скористатись наступними перевагами:

    1. термін від отримання замовлення до представлення готового рішення складає не більше одного місяця;
    2. наявність в конструкції коліщат дозволяє легко транспортувати модульний вагончик, його можна погрузити на вантажну платформу та перевезти в будь-яке місце по Україні чи за кордон;
    3. безпечні та комфортні умови для персоналу — працівники зможуть нормально виспатись, підготуватись до робочої зміни, що суттєво підвищить продуктивність роботи;
    4. доступність — для підприємства краще одного разу вкластись в будівництво модульного вагончика, ніж кожного разу витрачати великі кошти на оренду житла.

    Якщо у розпорядженні бізнесу є готовий вагончик будівельний, йому не потрібно буде постійно витрачати час на пошук комфортного рішення. Конструкцію можна адаптувати під різну кількість працівників, оздобити відповідно до конкретних потреб людей. Вони пристосовані під складні погодні умови, тому українські морози та сніги або літня спека не стануть несподіванкою.

    Вартість мобільних вагончиків повністю виправдана їхньою функціональністю та тривалим строком служби. Вони цілком здатні прослужити десятки років без втрати початкових властивостей, без необхідності робити ремонт. Компанія «ПМК-1» займається модульним будівництвом вже багато років, тому точно знає, як створити комфортний для проживання та зручний об’єкт. Перед початком будівельних робіт обов’язково обговорюються умови. Вся діяльність здійснюється на підставі офіційно укладеного договору, що забезпечує її прозорість.

    Як вибрати оптимальне планування для модульної дачі?

    Модульна дача — окремий вагончик, який складається з одного або кількох модулів. Контейнер може служити для різних цілей — як для повноцінного проживання, так і простого зберігання виробничого інвентарю тощо. Щоб будинок для дачі забезпечив максимальний комфорт, перед початком його створення слід ретельно продумати планування.

    Фактори, які враховують перед будівництвом модульної дачі

    Щоб отримати дачний будинок під ключ від компанії «ПМК-1», перед виробництвом з замовником обговорюються наступні характеристики майбутньої будівлі:

    1. кількість приміщень — завдяки внутрішнім перегородкам модуль можна розділити на окремі житлові зони, відділити комору, санвузол, передпокій тощо;
    2. загальна площа — визначається кількістю осіб, які планують розміститись на дачі, та їхніми потребами;
    3. конструкція — додаткове утеплення знадобиться, якщо дачний будиночок буде використовуватись для ночівлі взимку.

    Індивідуальне планування дозволяє розробити проєкти будинків, які будуть використовуватись для повноцінного проживання, зберігання садового обладнання, в якості гостьового будиночка, господарчого блоку, літньої кухні тощо. Якщо користувач планує тривале проживання на дачі, в плані не обійтись без облаштування повноцінної кухні, санвузла. В деяких ситуаціях від цих приміщень можна відмовитись. Наприклад, коли людина тільки зберігає в будиночку інвентар, а на ночівлю повертається до міста.

    Правильно розроблений план дачного будиночка дозволяє зекономити кошти. Він враховує кожну дрібницю, в тому числі розташування дверей, віконних пройомів, проведення інженерних комунікацій, побутових приладів тощо. Все це сприятиме створенню комфортних умов для проживання.

    Особливості внутрішнього та зовнішнього оздоблення

    Компанія «ПМК-1» використовує надійні матеріали — оцинковані металеві листи, сайдинг для створення надійного та зносостійкого каркаса дачного будинку. Однак зовнішнє оздоблення виступає лише основою, яка потребує індивідуального внутрішнього оздоблення. Зокрема між двома шарами матеріалу прокладається утеплювальний шар мінеральної або базальтової вати. Це дозволяє проживати в об’єкті навіть в холодні українські зими.

    Щоб ефективно розділити простір на окремі функціональні приміщення, використовують перевірені матеріали. Стіни можуть виготовлятися з OSB листів, супердифузійної мембрани, акустичної ековати, ламінованих МДФ панелей тощо. Також розробляється продуманий інтер’єр, щоб за кольоровою гамою та дизайном створює гармонійну спокійну атмосферу. Вона сприятиме комфортній роботі, відпочинку, виконанню інших завдань.

    Виготовлення модульних будинків за продуманим планом дозволяє отримати об’єкт з оптимальною кількістю кімнат, комфортним облаштуванням. При грамотному підході до роботи можна повноцінно скористатись всіма перевагами сучасного будівництва з модулів. Серед тих моментів, якими можна буде насолоджуватися, виділимо доступність, мобільність, швидкість створення, багатофункціональність та естетичність.

    Незалежно від обраного планування, на розробку будиночка для дачі піде 1-3 місяці. Це короткий термін, якого достатньо для виробництва модулів за заданими критеріями. Після цього вони вантажним транспортом перевозяться на ділянку та монтуються професійною командою за кілька днів. Так само легко за необхідності можна демонтувати дачний будиночок. Це дозволяє не бути прив’язаними до одного місця, відкриває широкі можливості для людей, життя який пов’язане з постійними переїздами.

    Generic filters