Одним із популярних варіантів використання модульних приміщень є зведення дачних будинків. Такий спосіб будівництва набирає все більшої поширеності у всьому світі, а в Україні цю технологію ефективно реалізують фахівці компанії. ПМК-1. Формат конкурує з капітальним будівництвом традиційних котеджів та перевершує їх за деякими показниками.
Особливості модульних дачних будинків
Модульна будівля для дачі — конструкція, створена з окремих блоків, що виробляються на заводі. Технологія передбачає виконання більшої частини процесів у фабричних умовах. Потім залишається транспортувати готові модулі до місця встановлення у найкоротші терміни та зібрати без необхідності проведення тривалих будівельних робіт.
Модульна дача має такі конструкційні характеристики:
- зовнішня обробка металевими листами або алюмінієвими композитними панелями;
- основа з металевого каркасу, хоча за бажанням замовника вона може виготовлятися з дерева або пластику;
- оздоблення даху профільованими оцинкованими листами;
- внутрішнє оздоблення стін дерев’яною вагонкою МДФ або ламінованими деревинно-стружковими плитами;
- встановлення дверей, вікон з металопластикового або пластикового профілю, у віконних отворах використовуються однокамерні або двокамерні склопакети.
Насправді, модульний будинок може мати будь-яку комплектацію, площу та планування, так як технологія відрізняється гнучкістю, можливістю використання різних комбінацій матеріалів. Усі моменти детально обговорюються із замовником на стадії проєктування. Тільки після складання чіткого дизайн-плану та його схвалення клієнтом розпочинається виробничий етап роботи.
Додаткові характеристики дачних будиночків
Компанія ПМК-1 займається зведенням дачних будиночків під ключ. Це означає, що робота фахівців не обмежується виключно виготовленням каркасу, зовнішньою та внутрішньою обробкою. Замовник отримує не чорновий проєкт, а будівлю, готову для проживання та повноцінного використання.
У дачному модульному будинку створено всі необхідні умови для комфортного проживання людей будь-якої пори року. Модульні приміщення обставляються необхідними меблями та технікою за бажанням замовника. Там можуть бути встановлені ліжко, шафа для одягу, кухонні меблі, холодильник, мікрохвильова піч, пральна машинка, телевізор та інший інвентар.
Планування модульної будівлі для дачі передбачає поділ інтер’єру на функціональні зони для приготування їжі, відпочинку, роботи, виконання інших завдань. Щоб будиночок був придатним для проживання, у ньому проводяться інженерні комунікації — опалення, електрика, опалення, водопостачання, каналізація, виконується утеплення мінеральною ватою.
Не можна сказати, що модульний дачний будиночок підходить для постійного проживання в ньому цілий рік. Однак, коли йдеться про будівлю такого призначення, то в цьому немає потреби. Будівля використовуватиметься для тимчасового проживання під час виконання сезонних робіт. Власники здебільшого приїжджають туди в період посадки та збирання врожаю, часом навіть не ночують там, а повертаються додому.
Переваги модульних дачних будинків
З урахуванням зазначених вище особливостей будівництва та конструкційних характеристик купити дачний будиночок вигідно для отримання наступних переваг:
- час від початку розробки проєкту до фінального складання дома значно скорочено, якщо порівнювати з об’єктами капітального будівництва;
- технологія під ключ позбавляє замовника необхідності звертатися до інших підрядників — всі роботи виконуються силами однієї компанії;
- доступність — на зведення модульного дачного будиночка потрібно витратити менше коштів, ніж на будівництво традиційного котеджу;
- простота складання — більшість робіт проходять на виробництві, тому на місці не потрібно встановлювати будівельні риштування, закладати фундамент;
- екологічність — для виготовлення модульного будиночка використовуються безпечні матеріали, багато з яких схильні до вторинної переробки;
- мобільність — за необхідності модульну будівлю можна швидко зібрати, транспортувати та звести на новій локації, що є актуальним для людей, які часто переїжджають з місця на місце;
- гнучкість — є універсальні проекти дачних модульних будівель, хоча за бажанням замовника можна зробити будь-які комплектації під певні потреби.
Зовнішнє та внутрішнє оздоблення блочно-модульної будівлі для дачі досить міцна, щоб конструкція витримувала температурні перепади, сильний вітер, зливи, снігопади та інші несприятливі дії. Усередині забезпечується зручна ситуація — влітку буде не так спекотно, а взимку не холодно.
При цьому модульні дачні будиночки мають привабливий зовнішній вигляд, дизайнерський інтер’єр. Вони добре справляються з поставленими їх завданнями. Компанія ПМК-1 має чітко відрегульований виробничий процес із багатоетапним контролем якості. Тому готовий об’єкт відповідає тим параметрам, що були озвучені замовником. Середній термін експлуатації будівлі, зведеної за модульною технологією, становить 50-70 років.
Порівняння модульного дачного будинку з традиційним котеджем
Об’єкти капітального будівництва з цегли є найпопулярнішими рішеннями. Однак вони переважають під час зведення постійного житла, а для тимчасових дачних споруд не зовсім підходять. Деколи недоцільно вкладати значні кошти в будівництво одноповерхового або багатоповерхового котеджу, якщо ви збираєтеся бувати на дачі кілька місяців або навіть тижнів на рік.
У порівнянні з капітальними дачними котеджами модульні будиночки і дешевші, і швидше у виготовленні, і компактніші. Вони забезпечують необхідні умови, тому немає потреби вкладатись у капітальне будівництво. Зведення котеджу за класичною технологією — це масштабний проєкт, який передбачає закладку фундаменту, організацію бригади будівельників, а після завершення робіт потрібно буде подбати про прибирання будівельного сміття.
Зате для складання модульного дачного будиночка достатньо кількох осіб та одного дня за часом. Після завершення монтажу на ділянці не залишається жодних відходів і можна спокійно відразу заселятися в приміщення. Комплектація представлена значною кількістю рішень, від компактних будиночків площею 15 м.2 до масштабних споруд, у тому числі зведення цілих модульних містечок із необхідною інфраструктурою.
В компанії ПМК-1 модульні будинки під ключ стали популярними саме серед охочих отримати будинок для тимчасового проживання на дачі. Хоча є ще безліч інших напрямків, зокрема організація побутівок для розміщення будівельних бригад, облаштування туристичних будиночків, забезпечення тимчасовим житлом переселенців, які залишилися без даху над головою (останній пункт, на жаль, став актуальним для України через військові дії та окупацію) .
Етапи будівництва модульної дачі
На шляху отримання модульної дачі мрії потрібно пройти такі етапи:
- отримання консультації від фахівця щодо особливостей модульної будівлі;
- розробка проєкту — плану майбутнього модульного приміщення, в якому будуть відображені всі необхідні параметри — площа, кількість блоків, планування, матеріали для обробки різних частин об’єкта;
- початок виробничого будівництва блоків відповідно до отриманого проєкту;
- транспортування готових модулів вантажним транспортом на місце встановлення;
- збирання конструкції кількома фахівцями;
- проведення інженерних комунікацій, встановлення меблів та побутової техніки.
Протягом кожного етапу виробник та замовник перебувають у тісному контакті, клієнт може вимагати звіт про поточну стадію роботи. Знання того, чому вибирають модульні дачі, стає ключем до розуміння — блочно-модульне будівництво є технологією майбутнього, адже у багатьох ситуаціях немає потреби виконувати довгострокове капітальне будівництво. Модульні будиночки — це якісне та доступне для багатьох людей житло.