Блочно-модульна котельня – сучасний об’єкт, призначений для вироблення гарячої води для подачі до систем централізованого опалення та водопостачання. Конструкція є альтернативою традиційній котельні, яка є об’єктом капітального будівництва. Вона виготовляється на заводі, а готові модульні блоки швидко встановлюються на відведеній ділянці.
Конструкція модульної котельні
Монтаж котельні під ключ передбачає встановлення одного або кількох блочних модулів з профлиста або сендвіч панелей. Каркас будівлі забезпечує надійний захист для різного обладнання, яке розміщується всередині котельні:
- водонагрівальний котел, що використовує як паливо вугілля, дрова, нафту, солярку, газ та інші енергоносії залежно від виду котла (твердопаливний, рідкопаливний, газовий, універсальний);
- обладнання для подачі та регулювання надходження енергоносія;
- насоси різного призначення;
- автоматика для забезпечення безперебійної роботи котельні;
- запірна арматура, вентиляційна система та інше.
Важливе значення має встановлення систем для забезпечення безпеки котельні: пожежної сигналізації, димоходу, датчиків контролю перегріву та відключення обладнання в екстрених ситуаціях . Гнучка комплектація дозволяє доповнити об’єкт будь-якими вузлами та механізмами на розсуд замовника.
Автоматика для дистанційного керування
Інтеграція в котельну схему пристроїв автоматичного керування дозволяє контролювати роботу блочно-модульного об’єкта в дистанційному режимі. Для вирішення цього завдання використовуються різні технології, у тому числі такі компоненти:
- датчики температури, в’язкості, забрудненості та інших параметрів теплоносія;
- блоки для екстреної зупинки котла;
- модулі дистанційного керування, інтегровані з електронними девайсами;
- системи віддаленого моніторингу;
- системи погодозалежного регулювання задля економії енергоресурсів.
Проекти газових котелень для приватного будинку або промислові об’єкти можуть включати набір автоматики з Wi-Fi підключенням. Це означає, що достатньо встановити на телефон, планшет або ноутбук необхідне програмне забезпечення, зв’язати його з автоматикою котельні, після чого можна повністю керувати об’єктом у дистанційному режимі.
Це є плюсом із погляду економії фінансів. Традиційний капітальний об’єкт опалення вимагає найму персоналу контролю його роботи, водночас як котельня знижує витрати на обслуговування за рахунок відмови від найму численних працівників. Для управління всіма системами буде достатньо однієї людини.
Технології для блочно-модульних котелень
Блочно-модульна котельня за обладнанням кардинально не відрізняється від стаціонарних варіантів. Але вона відрізняється гнучкістю та можливістю масштабування що дозволяє кожному замовнику отримати, по суті, індивідуальний варіант опалювального об’єкту.
Замовники можуть вибирати кількість котлів, тип перероблюваного палива, площу об’єкта, кількість модулів, різновиди автоматики, іонообмінні фільтри, системи сигналізації, диспетчеризації, димоходи для виведення продуктів горіння і багато інших конструкцій.
Основне обладнання доповнюється системами вентиляції, іонізації повітря, пожежною сигналізацією. За бажанням у блочно-модульній котельні можна навіть встановити санвузол, провести каналізаційну систему. План котельні гнучко налаштовується при спілкуванні із замовником ще до початку збирання заводських модулів.
Усі необхідні агрегати формують єдину схему, що дозволяє безперебійно виробляти енергоносій, забезпечувати гаряче водопостачання та опалення необхідних об’єктів. Це можуть бути будь-які житлові або промислові об’єкти, які потребують окремої котельні.
Переваги блочно-модульних котелень
Розмірковуючи про те, які технології використовують для блочно-модульних котелень, ми можемо зробити висновок, що це інноваційні об’єкти з високою рентабельністю. Також можна виділити такі переваги:
- економія за рахунок мінімізації втрат теплоносія, скорочення витрат на обслуговування;
- налаштування функціонування всіх компонентів та систем у повністю автоматичному режимі;
- використання екологічно чистих видів палива, у тому числі газу та теплоносіїв у пелетах ;
- надійність, що дозволяє конструкції витримувати вітер, температурні перепади, опади, механічні впливи тощо;
- оперативне введення об’єкта в експлуатацію, адже після виготовлення блоків та обладнання можна встановити на місці за один день;
- універсальність, що дозволяє адаптувати котельню під конкретні потреби замовника.
Після розгляду того, через що котельня підвищує ефективність енергії, ми можемо назвати модульно-блочну конструкцію майбутнім опалювальної сфери. Вона є відмінним варіантом для тимчасового використання, тому що за потреби об’єкт можна швидко демонтувати, перевезти обладнання вантажним транспортом та повторно встановити на новому місці. У компанії «ПМК-1» можна замовити модульні конструкції від фахівців із багаторічним досвідом роботи.