Image

Якщо будівництво будинку на ділянці ведеться своїми руками, найскладнішим з етапів може стати дах. Те, як її побудувати, який матеріал та форму вибрати. Для монтажу цієї частини будинку краще звернутися до професіоналів, щоб надалі уникнути частого ремонту та поломок.

Щоб розуміти, з чого почати, потрібно розібратися насамперед з типом даху та вибрати форму даху для будинку.
Таких для приватних будинків є кілька:

  • Одно- та двосхилий
  • Ломана
  • Купольна
  • Вальмова та напіввальмова


Найчастіше використовують скатні варіанти різних типів: вони відрізняються більш простим монтажем і не утримують на поверхні воду під час злив, що додатково захищає покрівлю від протікання.
Сьогодні можна побудувати дах приватного будинку недорого, якщо знати, де дістати хороші, але недорогі матеріали і де про всяк випадок перестрахувати себе допомогою кваліфікованих будівельників.
Однак, швидкість монтажу односхилого даху має і відчутний мінус: створюється мало порожнього простору під покрівлею, тому облаштувати там горище або мансарду неможливо. Також таке покриття є одним із найдешевших, але далеко не найнадійнішим у негоду з сильним вітром.

Покрівля даху приватного будинку повинна бути міцною і при цьому вписуватися в загальний дизайн. Тут на допомогу приходять багатосхильні конструкції. Вони, звичайно, вимагають важчого монтажу і складаються з набагато більшої кількості елементів. Але й гарантують підвищену міцність, на відміну минулого варіанта. Крім того, під таким типом покрівлі вже можна облаштувати горище. Багатосхилі діляться на вісім підвидів, з якими вам доведеться чітко визначитися. Від виду залежать подальші дії під час будівництва.

  • Найпоширеніший тип – двосхилі. Це з’єднання даху звичним нам «трикутником».
  • Чотирьохсхилі, відповідно, відрізняються тим, що і спереду, і ззаду будинку також встановлюють трикутники, роблячи дах похилим з усіх боків.
  • Також часто використовують напіввальмові чотирисхили. При такому типі бічні площини коротші за інші. Цей тип чудово підходить для складних кліматичних умов.


Матеріали для будівництва


Визначившись із типом даху, варто задуматися про матеріали, з яких вона буде виготовлена. У цьому випадку вартість будівництва даху будинку залежить від цього безпосередньо. Є недовговічні матеріали, які необхідно замінювати кожні кілька років. Такі коштують дешевше при першому монтажі, але потім влітають у круглу суму. Так що відразу краще звертати увагу на дорожчі, але надійні варіанти.
Скатні дахи найчастіше покривають листовими чи штучними матеріалами. Другі набагато дорожчі, але й можуть служити не одне і навіть не два десятиліття. До таких відноситься черепиця та сланець.
Матеріал залежить від типу даху, тому на ті покрівлі, що призначені для металоконструкцій, вартість зварювальних робіт яких у рази нижча за повноцінну будівлю, краще вибирати листові варіанти. Це допоможе уникнути зайвих витрат та забезпечить достатній захист.

Ціна та час

Все залежить від розміру об’єкта та вибраних типів. У вартість входить закупівля матеріалу з невеликим надлишком, монтажні роботи та необхідне коригування. І навіть якщо ви думаєте здійснювати монтаж самостійно, зверніться за консультацією до фахівців, які допоможуть правильно підібрати все необхідне.
Ну а якщо ви ще тільки плануєте розпочинати будівництво свого куточка, і вам потрібен швидкий, проте надійний варіант – пропонуємо розглянути можливість придбати будинок із керамоблоків під ключ, у Києві та будь-яких інших містах України.

У Вас залишилися питання?

Заповніть форму зв'язку і наші фахівці обов'язково
проведуть Вам консультацію

Зв'язатися з нами