Image

Один із найпопулярніших типів фундаменту здатний цілком ефективно вирішувати проблему забудови території, де ґрунт складний. Під складним мається на увазі наявність підземних вод, надмірна волога чи сухість, що призводить до сипкості. Такий тип використовують як у місті, так і в сільській місцевості. Щоправда у другому випадку він майже незамінний, бо дозволяє значно скоротити витрати на будівництво. Так, наприклад, проектування ангарів практично завжди зупиняється саме на монолітах, бо вони чудово замінюють чорнову підлогу. Також відмінно підходить для гаражів та прибудов.

Але і в житлових будинках такий фундамент виглядає добре, бо дає гарантію на те, що споруда простоїть навіть за поганих або екстремальних погодних умов довгий час.


Будова плит


Щоб зрозуміти, чому варто зупинити вибір саме на моноліті, спочатку розберемо його пристрій і переваги. Цілісна основа з обумовленого матеріалу, (найчастіше бетону), яке заливається вже на місці будівництва – це монолітна плита фундаменту. Це вже скорочує можливі витрати на транспортування тих самих збірних конструкцій.
Якщо будинок будується на місці рухомих ґрунтів, цільна плита буде рухатися цілком і не допустить тріщин у стінах або руйнування споруди в місці розходження ґрунтів.
Відразу зазначимо, що ціна на монолітний фундамент буде в будь-якому випадку порівняно вищою, ніж на всі інші, але ваша безпека та довголіття споруди варті того. Адже монолітні плити мають ряд індивідуальних плюсів, яких немає в інших типів фундаменту:

  • Тип добре підходить для проблемного ґрунту, для якого інші фундаменти просто непридатні. До таких відносяться пилові та насипні ґрунти, що часто зустрічаються за містом.
  • Якщо дотримуватись всіх необхідних деталей, фундамент здатний служити до 150 років.
  • Цей тип здатний витримати рекордно високі навантаження проти іншими. Чудово підходить і для мінливої ​​погоди.
  • На суцільній плиті відсутні шви чи стики конструкції, що захищає її від тимчасових тріщин та інших ушкоджень.
  • Полегшує внутрішнє облаштування в рази. Плита створює так званий чорновий варіант підлоги, який при правильній заливці відразу можна стелити різні покриття. За умови, що підлога не планується утеплювати.
  • Дозволяє зводити будови в рази швидше. Наприклад, використовується для будівництва будинків з керамічних блоків.


Однак скрізь є свої мінуси, і про них також варто згадати.

  • Міцна конструкція вимагатиме великих витрат на такі матеріали, як бетон та арматура. Тому виділяється найвища вартість.
  • Самостійно заливати такий фундамент украй не рекомендується. По-перше, існує безліч тонкощів, які потрібно врахувати, а по-друге, при самостійній роботі доведеться вдатися до зайвих витрат на оренду спеціалізованої техніки.


Через суцільну конструкцію втрачається можливість обладнати підвал або льох прямо під будинком.
Розібравши всі плюси та мінуси, можна взяти на себе сміливість дати одну рекомендацію. Найзручніше замовляти монолітний фундамент для приватного будинку під ключ, щоб уникнути фатальних помилок та великих тимчасових витрат. Крім того, як писалося вище, вкрай рекомендується звертатися до професіоналів своєї справи і лише контролювати процес із боку. Для нашої компанії заливання монолітного фундаменту у Києві та інших містах України – часта процедура, тому проблем не виникне. Більше того, домовляючись про послуги безпосередньо з нашою компанією, без сторонніх осіб, ви зможете уникнути націнок та добре заощадити.

У Вас залишилися питання?

Заповніть форму зв'язку і наші фахівці обов'язково
проведуть Вам консультацію

Зв'язатися з нами