Image

При зведенні приватного будинку можуть скористатися різні види фундаментів, вибір яких варто здійснювати на основі цілого ряду факторів, таких як особливості ґрунту на будівельному майданчику, розміри споруди, матеріали, рівень грунтових вод і т.д. Перш ніж розпочати роботи, варто розібратися в тому, яка основа буде найбільш оптимальною в тих чи інших випадках. У цій статті йтиметься про основні аспекти, які обов’язково потрібно враховувати під час виконання проектування.

Що потрібно враховувати?


Перед тим як здійснити будівництво фундаменту, потрібно правильно підібрати його конструкцію. Якщо це зробити відповідно до державних норм, можна запобігти можливості утворення в стінах спорудження будь-яких тріщин, що сприяють виникненню проблем експлуатації конкретного об’єкта.

Відразу зазначимо, що найкращий фундамент для будинку має на увазі облік таких факторів, як:

  1. Властивості ґрунту на будівельній ділянці. Для визначення проводяться відповідні геологічні дослідження. З їх допомогою можна визначити, наприклад, рівень залягання ґрунтових вод, ступінь пучинистості ґрунтів і потенційну їхню осідання під вагою споруди. До того ж, обов’язково слід врахувати сейсмічність конкретного регіону.
  2. Передбачуване навантаження на основу. Вона визначається на підставі ваги всіх елементів, що використовуються в будівництві, розділеного на опорну площу. Якщо вам потрібне проектування металоконструкцій невеликої ваги, які легко можна розмістити навіть не на міцних фундаментах, слід звертатися за такими послугами до фахівців.
  3. Глибина закладення. Вона повинна відповідати тому, наскільки сильно взимку промерзає ґрунт при зниженні температури навколишнього середовища. Наприклад, чим щільніший грунт, тим вища його вологість. Це своє чергу впливає необхідність заглиблення закладення фундаменту.
  4. Якість використовуваних матеріалів. Насамперед, йдеться про цемент, як головний сполучний. Потрібно враховувати його морозостійкість та стійкість до води. Крім цього, цемент повинен надавати бетону потрібної міцності, тому важливо правильно визначити необхідну марку.


Без урахування контексту не може відбуватись закладка фундаменту для приватного будинку. Якщо біля вашої ділянки активне міське середовище з великою кількістю об’єктів, обов’язково потрібно передбачити вплив нового будівництва на ґрунт, ґрунтові води тощо.

Основні види використовуваних фундаментів


Існують різні види фундаментів для будівництва приватного будинку. Їх все можна розділити на 4 великі групи, такі як:

  • Стрічкові фундаменти. Вони є виконані по периметру з/б смуги. Верхня їхня частина називається цокольною. Якщо вага будівлі велика, обов’язково облаштовується знизу піщано-гравійна подушка. Вона накривається за допомогою гідроізоляційного матеріалу.
  • Стовпчасті фундаменти. Вони складаються з дуже ґрунтовних стовпів, які можуть споруджуватися з використанням цегли, бетону, каменю або залізобетону. Також додатково стовпи можуть розташовуватись у місцях значних навантажень. Нижня їх частина у своїй робиться розширеної. Усі опори у своїй пов’язуються ростверком.
  • Палеві фундаменти. Вони мають велику кількість модифікацій та способів укладання. Найчастіше такі основи використовуються в регіонах з високим заляганням ґрунтових вод та пучинистими ґрунтами.
  • Монолітні плити. Їх укладають на шар щебеню. Виготовлення зазвичай відбувається безпосередньо на місці. На такому фундаменті розмістити дачний модульний будиночок не становить жодних проблем. Це обумовлено його відносно невеликою вагою та простотою установки.


Якщо ви хочете розрахувати, скільки коштує залити фундамент, необхідно врахувати ряд важливих факторів. Йдеться про тип підстави, вибрані матеріали, складність роботи, площу забудови тощо.

У Вас залишилися питання?

Заповніть форму зв'язку і наші фахівці обов'язково
проведуть Вам консультацію

Зв'язатися з нами